30.11.2017

„Noc Poetów” w Kinie Sokolnia.

„Noc Poetów”, już przeszła do historii…
Niezwyczajne nocne wydarzenie jakim była „Noc Poetów” w Kępnie na długie lata będziemy jeszcze długo wspominać. Przekazując klucze do bram miasta artystom i poetom, Pan Piotr Psikus -Burmistrz Miasta i Gminy Kępno uroczyście otworzył nasze przedsięwzięcie. Cieszymy się, że przyjechali do nas miłośnicy piosenki literackiej z różnych zakątków Polski. Wydarzeniu towarzyszyło wydanie płyty CD „Piosenki z Poczekalni” oraz zbiorek wierszy „Wiersze z Poczekalni”. Scena kina „Sokolnia” tej nocy połączyła nie tylko miłośników liryki ale i wszystkich naszych gości. Poezja, muzyka, cudowni ludzie na scenie czytający wiersze, debata o poezji, klimat nie do opisania… To trzeba to było czuć…Uśmiechy, wzruszenie, podziw dla artystów zagościły na sali kina „Sokolnia”.
Do rozmowy o poezji w naszej kawiarence z Anną Niesobską- dyrektor Kępińskiego Ośrodka Kultury i prowadzącym Witoldem Pelką przyłączyli się Pan Piotr Psikus, Burmistrz Miasta i Gminy Kępno , Pani Poseł Bożena Henczyca, Pani Maria Cierlak, , Jarosław Wasik- dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, Robert Kasprzycki, Michał Zaczyk –Redaktor Naczelny Radia SUD, Mirosław Łapa- Redaktor Tygodnika Kępińskiego, Eugeniusz Tomaszek -Z-ca Redaktora Naczelnego Ilustrowanego Tygodnika Powiatowego oraz Pan Włodzimierz Mazurkiewicz- Dyrektor Departamentu Kultury Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu, który również podarował nam wiersze do naszej antologii. Nie mogło zabraknąć naszego Kępińskiego Koła Literatów : Danuty Zofii Buks, Moniki Banaś, Jadwigi Miesiąc, Aleksandry Jokiel, Ewy Maciejewskiej, Piotra Wieczorka, Marka Kowalskiego, Marka Paprockiego, Krzysztofa Rębowskiego oraz zaprzyjaźnionych poetów: Andrzeja Jakuba Mularczyka oraz Kingi Szczupak. Po koncercie promocyjnym płyty nastąpiły podziękowania i wręczenie upominków wokalistom.
Do realizacji nagrań tej pięknej płyty byli zaangażowani wokaliści Studia Piosenki Pani Renaty Nowickiej. Swoich cudownych głosów na płycie użyczyli: Laura Terelak, Stasiu Napierała, Paweł Maryniak.
Ponadto wystąpili również laureaci Konkursu „Kępiński Talent Wokalny” Iga Kurzawa i Amelia Michalczyk.
Za udział w nagraniach dziękujemy również Esterze Nowackiej.
Ta muzyczna pamiątka została zrealizowana dzięki nieocenionej pomocy naszych mecenasów i partnerów oraz wrażliwości poetów i artystów, którzy potrafią dostrzec urok pejzaży malowanych szczerym sercem…
Szczególnie ciepłe słowa za wsparcie oraz objęcie patronatem naszego przedsięwzięcia kierujemy w stronę Burmistrza Miasta i Gminy Kępno Pana Piotra Psikusa.
Za życzliwą pomoc i konsultacje wokalne dziękujemy dr Marcinowi Wawrzynowiczowi.
Nade wszystko dziękuję zaś Jackowi Telusowi za śpiew, skomponowanie muzyki i aranżacje do wszystkich utworów.
Recital Jarka Wasika i Roberta Kasprzyckiego nadał wydarzeniu niezwykłej atmosfery.
W naszym głębokim przekonaniu wspólnie – my, ludzie kultury, sztuki i poetyckiego słowa – poszerzyliśmy przestrzeń literackiej i artystycznej wrażliwości, niosąc przesłanie piękna i dobra do młodszych i dojrzałych mieszkańców ziemi kępińskiej.
Mamy nadzieję, że ta Noc na długo pozostanie w Państwa naszej pamięci.
Przyjaciołom, młodzieży, artystom, dziennikarzom, pracownikom KOK za radość współtworzenia dziękujemy.